Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Recenzje

Newsletter

Nasi partnerzy

Recenzje

Improve your listening skills

Ewelina Błońska

Intermediate student

Paradoks obecnej władzy polega na tym, że "the bad guys are doing the right things". Źli chłopcy robią w sprawie nierówności dobre rzeczy, dokładnie takie, o jakich mówią globalne elity, tylko nie mają determinacji, żeby cokolwiek wdrożyć. - z ekonomistą, dr. Marcinem Piątkowskim rozmawia Grzegorz Sroczyński
 

Wywiad dla portalu gazeta.pl
z dr. Marcinem Piątkowskim rozmawia Grzegorz Sroczyński

Jeśli chodzi o warstwę koncepcyjną, a zwłaszcza badawczą, opracowanie zasługuje na uznanie i wysoką ocenę. Autor analizuje szeroki zakres literatury związanej z hybrydyzacją, a następnie przeprowadza – z wykorzystaniem mieszanych metod – bardzo interesujące badanie empiryczne.

z recenzji prof. dr hab. Beaty Glinki

Jest to jedna z nielicznych prac naukowych poświęconych hybrydyzacji przedsiębiorstw japońskich opartych na wiarygodnych wynikach badań empirycznych. Przy tym jest to jedyne opracowanie tego typu w Polsce. Oprócz walorów poznawczych opracowanie ma niewątpliwe wysokie walory aplikacyjne.

z recenzji dra hab. Jarosława Karpacza
prof. UJK

Pride and Prejudice

Jane Austen, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak, Grzegorz Komerski

Tydzień w Londynie. Angielski dla podróżujących - TK

Agnieszka Drummer, Beata Williamson

Turyści i podróżnicy są największą grupą osób posługujących się obcymi językami, choć o różnym stopniu ich znajomości. 

Jacek Potocki
Jacek Potocki

Ubezpieczenia produkcji roślinnej w Polsce - TK

Redakcja: Monika Kaczała, Konrad Rojewski

 

 Bogactwo języka angielskiego

Izabella Rodzik-Sambierska opowiada się za tradycyjnymi metodami nauki języka angielskiego: zapamiętywanie odpowiedniego zasobu słów oraz zwrotów, czyli po prostu ich „wkucie”. Stąd ten podręcznik nie jest wyposażony w płyty CD, które zwykle uzupełniają inne kursy.

Jacek Potocki
Jacek Potocki

Podręcznik ten obejmuje kurs języka rosyjskiego dla ludzi biznesu, również dla tych, którzy tego języka jeszcze nie znają i składa się ze 120 jednostek lekcyjnych.Dotyczą one 10 praktycznych tematów z codziennego życia i z działalności firmy takich, jak przedstawianie się, pierwsze spotkanie z partnerem, struktura organizacyjna firmy, rozmowa przez telefon, dzień pracy, działalność firmy, charakterystyka produktu, korespondencja służbowa, podróż służbowa czy czas po pracy.


Jacek Potocki

Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków - nowy wydanie

Terence Clark-Ward, Bartosz Czartoryski

 Ostatnio na rynku pojawiła się nowa edycja książki „Angielski dla Polaków. Żegnajcie błędy”. Zazwyczaj nie sięgam po takie książki, ale akurat szukałam czegoś do poćwiczenia na wakacje i ta książka przykuła moją uwagę. Szczególnie, że jest to rozszerzona wersja poprzedniej publikacji, więc podejrzewałam, ze autorzy mogą mieć do zaoferowania cos więcej niż tylko suchy podręcznikowy bełkot.

Aneta Wiśniewska

pokaż wszystko