Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Recenzja

Newsletter

Nasi partnerzy

Recenzja

Kreatywni w biznesie

Dlaczego twoja firma ich potrzebuje? Jak ich rekrutować i zatrzymać w firmie? Co robić, aby byli szczęśliwi dla dobra firmy?

Jan Fazlagić


Recenzja:

Książka – jak żadna inna znana mi w języku polskim – omawia niemal wszystkie aspekty kreatywności: od współczesnych definicji tego zjawiska, poprzez analizę psychofizyczną osób obdarzonych tą cechą, środowisko wzmacniające procesy kreatywne, techniki motywowania i wzmacniania kreatywności wśród pracowników, aż po pomiar kreatywności oraz zarządzanie firmą kreatywną.
Autor ilustruje stawiane tezy licznymi przykładami z literatury i z własnych badań. Swoje obserwacje przedstawia jasno i czytelnie, zrozumiałym językiem, niejako „po inżyniersku”, co jest niezwykle ważne z uwagi na grupy czytelników, do których książka może i powinna dotrzeć.
Prof. J. Fazlagić poświęca wiele uwagi obalaniu mitów związanych z kreatywnością oraz metodom jej wzmacniania i rozwijania wewnątrz firmy. Każdy menedżer przedsiębiorstwa uważającego się za kreatywne znajdzie tutaj stwierdzenia, które go zdziwią, o ile nie zszokują.


prof. Mirosł Millera twórca Wrocławskiego Centrum Badań EIT+


Przejdź do książki: Kreatywni w biznesie