Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna

Newsletter

Nasi partnerzy

ECONOMICUS 2016 - mamy 2 nagrody!

 

Podczas Warszawskich Targów Książki wręczone zostały nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych 2016r.

 

 

I miejsce
w kategorii Najlepszy poradnik biznesowy
Przedsiębiorca w Internecie Kompendium
Monika Nieradka-Bernaciak i Joanna Rodek-Kietlińska

Wydawnictwo Poltext

 

      


Autorki są radczyniami prawnymi. Obie specjalizują się w prawie handlowym i prawie własności. Ich spojrzenie jest cenne, bo wejście przedsiębiorcy w świat internetu prowadzi do setek problemów i wątpliwości. Jakie zdjęcie wolno zamieścić na komercyjnej stronie internetowej, czy i jak reagować na przypadki czarnego PR w internecie.
Kompendium Nieradki-Bernaciak i Rodek-Kietlińskiej w szczególny sposób koncentruje się na czterech zagadnieniach: zakładaniu i świadczeniu usług przez internet (ze szczególnym uwzględnieniem e-sklepów), działalności marketingowej prowadzonej w oparciu o blogi i portale społecznościowe, prawie autorskim w sieci oraz znakach towarowych. To ważny poradnik, bo w biznesie przed siecią uciec się już nie da. I zresztą nawet chyba nie warto.

 

 

 

III miejsce
w kategorii Najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną
Banki i rynki finansowe. Od zaufania publicznego do kasyna
Zbyszek Grocholski

Wydawnictwo Poltext

 Autor Zbyszek Grocholski z perspektywy wieloletniego doświadczenia bankowego menedżera odpowiada na większość pytań o funkcjonowanie współczesnego systemu finansowego.
Wyjaśnia, skąd się biorą w nim cykliczne kryzysy, jak z nimi walczyć albo czym się od siebie różnią podstawowe instrumenty finansowe i co nas jeszcze w globalnej bankowości może czekać. Jego ocena jest krytyczna, ale kończy się trzeźwą konkluzją.
Bez banków nie byłoby kapitalizmu.