Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Nieruchomości»Psychologia sprzedaży nieruchomości

Newsletter

Nasi partnerzy

Psychologia sprzedaży nieruchomości

Psychologia sprzedaży nieruchomości (Grażyna Białopiotrowicz)

Nasza cena

33,92 zł

39,90 zł

RABAT 15%

Psychologia sprzedaży nieruchomości

 

Nieruchomości

Grażyna Białopiotrowicz

  • ISBN: 978-83-7561-063-5
  • format 165x235
  • 256 stron
  • oprawa miękka

Tytuł dostępny również jako:

» audiobook
Nie ulega wątpliwości, że praca pośrednika nieruchomości wymaga ogromnej wiedzy z wielu dziedzin – prawa, finansów, administracji państwowej, gospodarowania nieruchomościami itp. Jednak wiedza merytoryczna to nie wszystko. Pośrednik chcący utrzymać się z wykonywania swojego zawodu potrzebuje klientów, którzy zapłacą za jego usługę. Oznacza to, że punktem wyjścia są dla niego relacje z klientami oraz innymi ludźmi, z którymi pośrednik stale współpracuje.

>>Grażyna Białopiotrowicz w Polsacie

 
 
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/ADe-Wta0s-o?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
 
 
Chcąc osiągnąć cel w postaci zbudowania swojego rynku klientów, pośrednik musi wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi, pozwalającymi w odpowiedni sposób nawiązać kontakt z klientem, pozyskać jego zaufanie, rozpoznać jego potrzeby, zadbać o ich zaspokojenie i wynegocjować zadowalające obie strony warunki umowy pośrednictwa. Ponadto nikt inny, lecz właśnie pośrednik uczestniczy w negocjacjach odnośnie warunków zbycia, nabycia lub najmu nieruchomości, nie wspominając o konieczności umiejętnego wynegocjowania z klientem warunków świadczenia usługi. Paradoks polega na tym, że wiedza oraz umiejętności psychologiczne są pośrednikowi niezbędne do wykonywania zawodu z sukcesem i powodzeniem. Natomiast w procesie kształcenia pośredników zajęcia z dziedziny psychologii zajmują zaledwie około 3% całości programu.

Książka powstała w oparciu o więcej niż dziesięcioletnie doświadczenia autorki w bezpośredniej pracy z pośrednikami w całej Polsce, w najróżniejszych biurach nieruchomości – i tych okazałych, bardzo zamożnych, i tych bardzo małych, czasem jednoosobowych. Współpraca z pośrednikami obejmowała rożne
obszary ich działalności, lecz główną dziedziną badań były kontakty z klientami
na rynku pierwotnym i wtórnym, a także na rynku nieruchomości komercyjnych.
Każdy z tych obszarów obrotu nieruchomościami jest na swój sposób specyficzny, a klienci prezentują odmienne potrzeby i rożne postawy wobec współpracy z pośrednikiem.

Psychologia sprzedaży nieruchomości wskazuje na to, że proces
sprzedaży nieruchomości rozpoczyna się, zanim klient wybierze numer telefonu
pośrednika i złoży zapytanie. Sprzedaż nieruchomości zaczyna się znacznie
wcześniej w głowie pośrednika, co przejawia się w jego postawie wobec samego
siebie, innych ludzi i wykonywanej pracy. O wynikach w sprzedaży nieruchomości decyduje wiele innych elementów, pozornie pozostających bez związku z samą sprzedażą, a jednak mających ogromny wpływ na jej przebieg. Jakie to są elementy, w jaki sposób można je kształtować, korygować i zmieniać, by uzyskać zadowalający skutek – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą państwo w niniejszej książce.

 

Grażyna Białopiotrowicz – psycholog, trener biznesu, rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych. Autorka i realizatorka programów biznesowych dotyczących profesjonalnej obsługi klientów, skutecznej komunikacji interpersonalnej, psychologii sprzedaży oraz strategii wpływu społecznego. Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka kilkunastu książek, m.in. Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce oraz Sztuka aktywności, jak również wielu artykułów w czasopismach fachowych.
Więcej informacji na stronie internetowej www.gbialopiotrowicz.com.pl

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TĘ KSIĄŻKĘ KUPILI RÓWNIEŻ:

AKTUALNOŚCI:

Grażyna Białopiotrowicz wystąpiła w programie „Wydarzenia, opinie, komentarze” Polsatu jako ekspert ds. kreowania wizerunku.

więcej