Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Wydawnictwo Poltext»Business Mix

Newsletter

Nasi partnerzy

Business Mix

Business Mix (Bożena Hoszowska)

Nasza cena

21,17 zł

24,90 zł

RABAT 15%

Business Mix

slang, idioms & phrasal verbs 

Angielski, Język angielski, Weźmy się za języki

Bożena Hoszowska

  • ISBN: 83-88840-72-X
  • format B5
  • 164 strony
  • oprawa miękka
Często zdarza się, że osoby dobrze znające gramatykę angielską i posiadające szeroki zakres słownictwa mają ciągle uczucie pewnej ""blokady"", gdy staną przed koniecznością przeprowadzenia nawet krótkiej rozmowy z native speakerem. Prawdziwa fluency, czyli biegłość w posługiwaniu się danym językiem, zaczyna się bowiem wtedy, gdy znamy jego wyrażenia potoczne i idiomatyczne.

Celem książki Business Mix jest właśnie wypełnienie tej luki przez dostarczenie Czytelnikowi dużej liczby prostych, codziennych zwrotów w różnych kontekstach i sytuacjach. Znajomość ich jest niezbędna w pracy, w której występuje kontakt z językiem angielskim. Praca bowiem to nie tylko posługiwanie się formalnym językiem umów i kontraktów, ale również koleżeńskie rozmowy przy lunchu, w pubie lub plotki w czasie przerwy na zebraniu. Po przeczytaniu Business Mix można ""błysnąć"" znajomością różnych ciekawostek i zrobić wrażenie well-travelled czyli bywałej w świecie. Książka zawiera całą gamę współczesnego, nowoczesnego słownictwa, z którym spotykamy się słuchając wiadomości BBC lub czytając prasę anglojęzyczną. Jest to również jedna z niewielu książek, która prezentuje obszernie charakterystyczny slang różnych, nieraz hermetycznych, środowisk zawodowych, takich jak dealerzy samochodów, agenci nieruchomości, komputerowcy, maklerzy giełdowi, projektanci mody, dziennikarze lub adwokaci.

Business Mix to ""niezbędnik"" dla wszystkich tych, którzy stawiają sobie za cel biegłe opanowanie języka angielskiego ze wszystkimi jego niuansami."