Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Niemiecki»100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami

Newsletter

Nasi partnerzy

100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami

100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami (Arkadiusz Gerlic)

Nasza cena

34,32 zł

42,90 zł

RABAT 20%

100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami

Über deutsche Redewendungen unter vier Augen 

Niemiecki

Arkadiusz Gerlic

  • ISBN: 978-83-8175-226-8
  • format 145 x 210 mm
  • FISZKI gratis
  • 248 stron
  • oprawa miękka ze skrzydełkami

Język niemiecki - poziom A1-B2
  - FISZKI -
 
Wszystkie idiomy zostały przygotowane w formie fiszek.
  Fiszki znajdują się w książce.
  Jeśli potrzebujesz dodatkowego zestawu fiszek możesz pobrać je -TUTAJ-


 
Chcesz opanować najpopularniejsze idiomy w języku niemieckim? Swobodnie wyrażać myśli po niemiecku? Poznaj najważniejsze niemieckie idiomy w obrazkach!

100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami to zbiór najczęściej używanych zwrotów w mowie potocznej, spotykanych w telewizji, w prasie, w internecie. Każdy z nich opatrzony został autorską ilustracją przedstawiającą znaczenie dosłowne, a znaczenie przenośne lub polski odpowiednik zostały podane poniżej. W ten sposób łatwo je zapamiętamy: w końcu zabawne skojarzenia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapamiętanie idiomów.

Przykłady użycia, ciekawostki, ćwiczenia i duża dawka humoru
Do każdego zwrotu Arkadiusz Gerlic przygotował krótkie dialogi z wykorzystaniem prezentowanych wyrażeń, dzięki którym od razu można zobaczyć kontekst użycia. Oddają one zabawny, żywy, codzienny język niemiecki, czyli dokładnie taki, w jakim występują idiomy. Trudniejsze słówka wyjaśniono w minisłowniczku na dole strony. Po każdym rozdziale następują ćwiczenia, dzięki którym można jeszcze lepiej utrwalić sobie znajomość idiomów.

To nie wszystko! W książce czekają na ciebie również ciekawostki o idiomach, fiszki, gry i wskazówki, dzięki którym nauka niemieckich idiomów stanie się szybka, przyjemna i skuteczna.
 
Arkadiusz Gerlic
– nauczyciel języka niemieckiego, youtuber, bloger, muzyk i ilustrator, który od ponad 16 lat naucza języka niemieckiego, wykorzystując wszystkie swoje talenty. Autor książki Deutsch mit Akkusativ und Pommes, bitte. Autor i wydawca wielu tematycznych materiałów audio i wideo do nauki języka niemieckiego. Człowiek z pasją i głową pełną pomysłów. Język niemiecki opanował jako dziecko, uczęszczając do szkoły podstawowej w Niemczech. Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim.
Dowiedz się więcej na stronie Autora - przejdź do strony -