Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Finanse»Bankowość emocjonalna

Newsletter

Nasi partnerzy

Bankowość emocjonalna

Bankowość emocjonalna (redakcja naukowa: Ewa Miklaszewska, Mateusz Folwarski)

Nasza cena

51,92 zł

64,90 zł

RABAT 20%

Bankowość emocjonalna

Cyfrowa transformacja banków a oczekiwania klientów 

Finanse

redakcja naukowa: Ewa Miklaszewska, Mateusz Folwarski

  • ISBN: 978-83-8175-055-4
  • format 165 x 235 mm
  • 316 stron
  • oprawa miękka ze skrzydełkami

Tytuł dostępny również jako:

e-book

Technologia budzi emocje. Dobrym przykładem jest AI (artificial intelligence), która od lat jest bodźcem do tworzenia literatury czy filmów z gatunku science fiction. Wykorzystanie AI w bankowości oraz cyfryzacja produktów i usług bankowych tworzą nową jakość nie tylko w zakresie wewnętrznej transformacji banków, ale także kanałów i sposobów kontaktów z klientami.

W tym znaczeniu w monografii używany jest termin: bankowość emocjonalna, czyli poddana transformacji cyfrowej. Jej głównym celem jest nie tylko poprawa rentowności, pozycji konkurencyjnej lub bezpieczeństwa banku, ale także dostosowanie się do możliwości, jakie oferuje technologia, często bardziej z powodów intuicyjnych oraz preferencji czy nawyków klientów, niż wymogów ekonomicznych.

Innym ważnym motorem zmian na rynku bankowym jest konkurencja z dynamicznie rozwijającym się segmentem firm technologicznych działających w sektorze finansowym – FinTechów czy neobanków, niepodlegających (lub podlegających w minimalnym zakresie) regulacjom obowiązującym na rynku finansowym i bankowym.

 

 W książce podjęto jeden z najważniejszych tematów współczesnych finansów, jakim jest funkcjonowanie bankowości
w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu technologicznym, rynkowym, regulacyjnym i społecznym. Zarówno w środowisku praktyków, jak i teoretyków, istnieje ogromne zapotrzebowanie na opracowania naukowe dotyczące wyzwań, przed jakimi stają uczestnicy rynku finansowego.

Publikacja została przygotowana na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Poszczególne rozdziały zostały opracowane na podstawie adekwatnych źródeł krajowych i zagranicznych. Książka wnosi istotny wkład w ocenę stanu i perspektyw współczesnej bankowości.
                                           - z recenzji prof. dr. hab. Leszka Dziawgo