Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Język niemiecki»144 najczęściej używane niemieckie czasowniki

Newsletter

Nasi partnerzy

144 najczęściej używane niemieckie czasowniki

144 najczęściej używane niemieckie czasowniki (Agnieszka Drummer, Richard Boehnke)

Nasza cena

33,92 zł

39,90 zł

RABAT 15%

144 najczęściej używane niemieckie czasowniki

Na skróty do znajomości niemieckiego 

Język niemiecki, Niemiecki

Agnieszka DrummerRichard Boehnke

  • ISBN: 978-83-7561-828-0
  • format 165 x 235 mm
  • 312 stron
  • oprawa miękka

Język niemiecki - Poziom A1-C1


Czasowniki są duszą języka
. Każde niemieckie zdanie zawiera co najmniej jeden czasownik. Języków obcych należy uczyć się w inteligentny sposób. Co jest nam najbardziej potrzebne w języku obcym? Oczywiście to, co jest w nim najczęściej używane! Czyli czasowniki. Znajomość najczęściej używanych czasowników to droga na skróty do znajomości języka obcego.


Czytelnik/uczeń/student znajdzie w książce 144 najczęściej używane czasowniki w języku niemieckim. Zanim nauczy się kolejnych, warto dobrze opanować właśnie TE.

Kto ustalił akurat taką kolejność? Podana w książce kolejność czasowników opiera się na analizie lingwistycznej setek tysięcy niemieckich tekstów i rozmów: po prostu policzono, które słowa występują w niemieckim najczęściej.

Książka jest adresowana do wszystkich uczących się niemieckiego – od podstaw do poziomu B2-C1. O ile początkujący dowiedzą się dzięki niej, które czasowniki są najważniejsze, najpotrzebniejsze i najczęściej używane, o tyle bardziej zaawansowani doszlifują swoje wiadomości i opanują ich używanie także w bardziej złożonych zdaniach.
 
Agnieszka Drummer
– tłumaczka i lektorka języka niemieckiego, autorka nowatorskiej koncepcji nauki języków obcych oraz bestsellerowych podręczników do niemieckiego. Prowadzi niezwykle popularną w Polsce stronę facebookową JĘZYK NIEMIECKI, liczącą ponad 220 tysięcy fanów, a także blog poświęcony nauce niemieckiego i internetową szkołę języków obcych. Od 25 lat mieszka w Niemczech. Uczy Polaków niemieckiego m.in. przez internet.

Richard Boehnke– lektor języka niemieckiego i jednocześnie biznesmen, pracował m.in. w radzie zakładowej jednej
z największych niemieckich firm (Kirch Media). Był także dyrektorem firmy zajmującej się produkcją filmów i handlem prawami autorskimi.