Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Język niemiecki»Hörverstehen

Newsletter

Nasi partnerzy

Hörverstehen

Hörverstehen (Maciej Ganczar, Katarzyna Matusiak)

Nasza cena

33,92 zł

39,90 zł

RABAT 15%

Hörverstehen

Podręcznik do nauki języka niemieckiego ze słuchu 

Język niemiecki, Niemiecki

Maciej Ganczar, Katarzyna Matusiak

  • ISBN: 978-83-7561-776-4
  • format 145 x 210 mm
  • > plik mp3 GRATIS
  • 298 stron
  • oprawa miękka

NOWE WYDANIE bestsellerowej książki


Język niemiecki - Poziom B1-C1

Hörverstehen. Podręcznik do nauki języka niemieckiego ze słuchu jest przeznaczony dla osób uczących się języka niemieckiego na poziomie od B1+ do C1 według Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. Powstał on z myślą o maturzystach chcących pisać maturę na poziomie rozszerzonym, studentach filologii germańskiej oraz uczestnikach kursów językowych przygotowujących się do certyfikatów na ww. poziomach. Celem podręcznika jest rozwijanie umiejętności słuchania, wymaganej na egzaminach językowych, ale także wprowadzanie nowego słownictwa oraz utrwalanie go w odniesieniu do różnych sytuacji i tematów.

Podręcznik składa się z 50 rozdziałów z ćwiczeniami oraz transkryptu 50 nagrań. Każdy rozdział zawiera ćwiczenia oraz zadania na rozumienie ze słuchu sprawdzające poziom opanowania materiału po przerobieniu danego rozdziału.
Typy ćwiczeń i zadań, które mają na celu sprawdzenie umiejętności słuchania, to m.in.:
- prawda/fałsz,
- test wyboru,
- pytania do usłyszanego tekstu,
- uzupełnianie zdań.
Po każdym rozdziale można znaleźć dodatkowe zadanie do szlifowania umiejętności mówienia i pisania oraz glosariusz niemiecko-polski. Każdy rozdział stanowi odrębną jednostkę tematyczną, dlatego publikacja ta nadaje się do wykorzystania jako podręcznik uzupełniający, ale może być też traktowana jako główny podręcznik do przedmiotu „rozumienie ze słuchu”.

Na końcu podręcznika znajdują się rozwiązania do ćwiczeń i zadań półotwartych, co ma umożliwić samodzielną naukę języka niemieckiego.

 

Plik mp3 z nagraniami wszystkich 50 dialogów jest dostępny GRATIS na stronie internetowej Wydawnictwa po wpisaniu kodu podanego w książce: 


 

Maciej Ganczar – historyk literatury i kultury, tłumacz literatury niemieckojęzycznej, nauczyciel akademicki, autor publikacji z zakresu języków specjalistycznych, rzeczoznawca MEN ds. podręczników szkolnych oraz kierownik Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Katarzyna Matusiak – absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sieradzu oraz filologii germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, nauczyciel praktycznej nauki języka niemieckiego.