Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Książki audio»Jest alternatywa AUDIO

Newsletter

Nasi partnerzy

Jest alternatywa AUDIO

Jest alternatywa AUDIO (Czesław Bielecki)
AUDIOBOOK

Nasza cena

21,17 zł

24,90 zł

RABAT 15%

Jest alternatywa AUDIO

 

Polityka

Czesław Bielecki

  • ISBN: 978-83-7561-481-7
  • format : CD MP3
  • czas: 4h 31 min
  • czyta: Czesław Bielecki

Jest alternatywa” to książka o rzeczach już jak najbardziej możliwych, których nie zrobiliśmy  przez następne 25 lat po upadku komunizmu. Rzeczach, bez których nasza wolność i nasza niepodległość są wciąż kruche. Zdaniem autora polska administracja publiczna, sądownictwo, obrona narodowa nie gwarantują nam miejsca w Europie, do jakiego aspirujemy. 

- Ani to Zachód, ani Wschód,  jakbyś stanął w drzwiach – pisał o takiej sytuacji jeden z publicystów Drugiej Rzeczpospolitej. Nasza Trzecia trwa już dłużej niż Druga, choć nie zrealizowała żadnego projektu na miarę Gdyni czy COP-u.

Czesław Bielecki przedstawia swoje diagnozy i formułuje wybory, przed którymi stoimy. Pokazuje sploty problemów i fałszywe alternatywy, wszystko to, czego polska klasa polityczna nie ma odwagi rozstrzygnąć. Pokazuje jak, zachowując tożsamość, przezwyciężyć naszą mentalność. To ona prowadzi do notorycznego marnowania kapitału ludzkiego i intelektualnego, a w konsekwencji – przegrywania zwycięstw. Autor jest wierny swemu mottu: Każdy wie tyle, ile wiedzieć chce. Szczególnie w polityce.