Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Wydawnictwo Poltext»Przedsiębiorczość polskich imigrantów w USA

Newsletter

Nasi partnerzy

Przedsiębiorczość polskich imigrantów w USA

Przedsiębiorczość polskich imigrantów w USA (Beata Glinka)

Nasza cena

42,42 zł

49,90 zł

RABAT 15%

Przedsiębiorczość polskich imigrantów w USA

Etnicznie, lokalnie, globalnie? 

Ekonomia i gospodarka, Finanse

Beata Glinka

  • ISBN: 978-83-7561-299-8
  • format 165 x 235 mm
  • 280 stron
  • oprawa miękka

Książka jest poświęcona przedsiębiorczości polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Od przeszło dwudziestu lat systematycznie poszerzamy wiedzę o przedsiębiorcach prowadzących swoje firmy w Polsce. Nasza wiedza na temat tego, co robią przedsiębiorcy polskiego pochodzenia działający za granicą wciąż jest jednak niewielka. Tę właśnie lukę stara się wypełnić książka prof. Beaty Glinki.

>>Zajrzyj do książki (spis treści i fragment)


W polskiej literaturze przedsiębiorczość imigrantów jest praktycznie nieobecna lub pojawia się jako poboczny wątek w studiach migracyjnych, co sprawia, że istnieje potrzeba opisu tego zjawiska z perspektywy nauk o zarządzaniu. Poza tym, na temat polskich imigrantów w USA i działań przez nich podejmowanych funkcjonuje wiele stereotypów, podczas gdy nasza wiedza na ich temat jest nikła – w szczególności w obszarze ich przedsiębiorczej aktywności. Grupa ta jest bardzo zróżnicowana i bardzo interesująca, zaś upraszczające ze swej natury stereotypy nie oddają jej charakteru.
Polscy imigranci w USA (zwłaszcza pierwszego pokolenia), przesiąknięci wartościami kraju rodzinnego i przyzwyczajeni do jego kontekstu trafili na grunt amerykański, który przez wiele lat stanowił dla Polaków marzenie, oferował wolność i bogactwo. Imigranci łączą zatem, na różne sposoby, fragmenty polskich i amerykańskich symboli, wartości i wzorów działania.

Errata: W Aneksie książki na stronie 295 zostało omyłkowo zmienione imię jednego z rozmówców Autorki: powinno być Jerzy Orkiszewski, a nie Paweł Orkiszewski.

Beata Glinka – dr hab., prof. UW, wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W 2012 r. przebywała przez rok w USA, gdzie przeprowadziła badania nad fenomenem przedsiębiorczości polskich imigrantów (były to pierwsze badania tego typu).

Data wydania: 13.09.2013