Wydawnictwo Poltext

Najlepsze źródło wiedzy

Strona główna»Zarządzanie i strategia»Sukcesja w rodzinie biznesowej

Newsletter

Nasi partnerzy

Sukcesja w rodzinie biznesowej

Sukcesja w rodzinie biznesowej (Tomasz Budziak)

Nasza cena

46,67 zł

54,90 zł

RABAT 15%

Sukcesja w rodzinie biznesowej

Spojrzenie praktyczne 

Bestsellery, Economicus, Finanse, Zarządzanie, Zarządzanie i strategia

Tomasz Budziak

  • ISBN: 978-83-7561-232-5
  • format 165/235
  • 340 stron
  • oprawa miękka ze skrzydełkami

 


W Polsce rozpoczęła się pierwsza duża zmiana pokoleniowa w biznesie.
Dzieci dynamicznych przedsiębiorców, rozpoczynających działalność na początku transformacji wyznaczonej rokiem 1989, stoją przed wyzwaniem przejęcia własności i zarządzania firmami swoich rodziców, a ci zastanawiają się, jak najlepiej przeprowadzić proces sukcesji.

>>Zajrzyj do książki (spis treści i fragment)

>>Zajrzyj na blog autora: http://www.sukcesjabiznesu.pl/

Sukcesja w rodzinie biznesowej, jeżeli ma się powieść, musi być dobrze przemyślanym i szczegółowo zaplanowanym procesem, trwającym od chwili, gdy w rodzinie pojawiają się potomkowie. Udana sukcesja w firmie rodzinnej nigdy nie jest jednorazowym aktem odczytania testamentu czy przekazania darowizny bądź spadku, tak jak funkcjonująca, żywa firma nie jest zdeponowanym w banku majątkiem.

>>Tomasz Budziak w programie Górna Półka w TVN CNBC

>>Tomasz Budziak i Dynastia. Następne pokolenie w Programie 2 Polskiego Radia

Książka Tomasza Budziaka to interdyscyplinarne, całościowe, a jednocześnie praktyczne spojrzenie na problematykę sukcesji, łączące zagadnienia strategii biznesowej nie tylko z aspektami prawnymi czy podatkowymi, ale również z psychologią, etyką i kulturą. Autor, od wielu lat doradzający rodzinom biznesowym, odwołuje się w niej do swego bogatego doświadczenia i współpracy zarówno z rodzinami polskimi, jak i firmami rodzinnymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz krajów Beneluksu.

Książka zajęła I miejsce w kategorii Najlepszy Poradnik Ekonomiczny w konkursie Economicus organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

 

Tomasz Budziak – absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z 1987 oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Następnie pracownik naukowy Instytutu Administracji i Zarządzania przy Urzędzie Rady Ministrów. Odbył staże zawodowe w Niemczech. Od 1990 prowadzi działalność doradczą w zakresie konsultingu gospodarczego. Współzałożyciel i Partner Zarządzający Korycka, Budziak & Audytorzy (www.kba.com.pl) – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (globalne Top 10 w 2012, www.nexia.com). Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom. Członek Private Wealth Group Nexia International. Interdyscyplinarne doświadczenie w zakresie księgowości, doradztwa biznesowego, wycen, rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz podatków pozwala mu na zastosowanie praktycznego podejścia do tematu. Autor pierwszych w Polsce artykułów i książek na temat wycen przedsiębiorstw: m.in. Ile jest warte przedsiębiorstwo, Poltext 1990 (2 wydania).

Pod adresem http://www.sukcesjabiznesu.pl/ Tomasz Budziak prowadzi blog poświęcony tematyce sukcesji w polskich rodzinach biznesowych.

RECENZJE

Przejęcie rodzinnej firmy przez młodsze pokolenie bywa bolesne i pełne problemów. Czasem przypomina wyciąganie drutu z gardła.

 więcej >
Paweł Rożyński, Anita Błaszczak
Bloomberg Businessweek Polska

Zachęcam do przeczytania. Ale to za mało! Radzę czytać powoli, analizować poszczególne rozdziały, znaleźć trochę pokory wobec samego siebie. Próbujmy odnieść opisane sytuacje do swojego życia i zastanowić się, co zrobiliśmy dobrze, a co źle. Właściwe relacje międzypokoleniowe to źródło sukcesu własnego i firmy. To budowa swojej historii. Świat ma takich historii tysiące, a my, w Polsce, dopiero zaczynamy.

 więcej >
Wojciech Kruk Senior

To  świetny poradnik planowania i realizacji sukcesji w firmach rodzinnych, który powinien być lekturą obowiązkową przedsiębiorców oraz ich rodzin. Autor słusznie podkreśla ogromny wpływ emocji na funkcjonowanie tego typu firm. W procesie sukcesji nie uniknie się konfliktów, dlatego trzeba nauczyć się je rozwiązywać. Autor nie daje cudownych recept. Za to w książce znajdziemy wiele cennych porad  przydatnych  przy  przeprowadzaniu  sukcesji. Choć lektura jest długa i nie wszystkim może starczyć cierpliwości, aby przeczytać książkę, to i tak podaruję  ją  znajomym prowadzącym firmy rodzinne.

 więcej >
Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan

W Polsce i na świecie Firmy Rodzinne stanowią znakomitą większość. Do niedawna nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, ponieważ słowo „sukcesja” w ogromnej większości nas Polaków nie dotyczyło. Czasy się zmieniają i nasza gospodarka dorobiła się znaczących marek rodzinnych, z których możemy być dumni.

 więcej >
Katarzyna Gierczak Grupińska, prezes Fundacji Firmy Rodzinne

Operacja sukcesja
Znalezienie następcy w rodzinnej firmie to największe wyzwanie. Porażka kończy się upadkiem biznesu, jednak u nas mało kto zaprząta sobie głowę przygotowaniem sukcesji – mówi Tomasz Budziak


FRAGMENT WYWIADU Z TOMASZEM BUDZIAKIEM

 więcej >
Rafał Woś
Dziennik Gazeta Prawna Magazyn

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TĘ KSIĄŻKĘ KUPILI RÓWNIEŻ:

AKTUALNOŚCI:

Dobra Sukcesja :)

2012-09-11

THINKTANK, przy wsparciu ekspertów z zakresu private banking, prawa oraz psychologii, zorganizował debatę "Dobra Sukcesja. O nowoczesnym podejściu do zarządzania sukcesją i majątkiem w firmach rodzinnych".

więcej

Ruszył blog naszego Autora - Tomasza Budziaka - poświęcony sukcesji w rodzinach biznesowych.

więcej

Aktor książki "Sukcesja w rodzinie biznesowej" był gościem w programie "Górna półka" w TVN CNBC.

więcej

Książka Tadeusza Budziaka Sukcesja w rodzinie biznesowej zajęła I miejsce w kategorii Najlepszy Poradnik Ekonomiczny w konkursie Economicus organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną

więcej